لیزر چیست؟

لیزر یک پرتو الکترومغناطیس همگرا و تک رنگ  بوده که مخفف عبارت ” Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation” است. طول موج لیزر در محدوده فروسرخ و فرابنفش قرار دارد. ویژگی های خاص لیزر منجر به استفاده از این فناوری در صنایع پیشرفته گردیده است.

تکنولوژی لیزر منجربه افزایش سرعت تولید، دقت بالا همراه با تکرارپذیری، کیفیت محصول زیاد، حذف اضافه کاری، قابلیت ساخت قطعات پیچیده که توانایی ساخت آن با روش های معمول دیگر وجود ندارد، می شود. این مزیت ها همراه با آخرین پیشرفت ها در زمینه لیزر، صنایع را مجاب به استفاده از این تکنولوژی نموده است. شرکت طرح و تکامل یکی از شرکت های پیشرو در زمینه ساخت لیزرهای صنعتی بوده و گستره وسیعی از خدمات در این حوزه را ارائه می نماید.

  معرفی شرکت تعاونی طرح و تکامل میهن

تکنولوژی لیزر یکی از مهمترین دستاوردهای علمی و فنی در قرن بیستم بوده است. امروزه کاربرد لیزر در حوزه های پزشکی، نساجی، ارتباطات، صنایع فلزی برای جوشکاری، برش، عملیات حرارتی ،پرینترهای سه بعدی و … انکار ناپذیر است.کاربرد وسیع تکنولوژی لیزر و کمبود شرکت های خدماتی در این زمینه در کشور، ما را بر آن داشت با حضور جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر، در خصوص ارائه خدمات لیزری ویژه صنایع مختلف، فعالیت خود را آغاز کنیم. به مرور زمان ارتباط خود را با دانشگاه ها و دانشجویان نخبه در زمینه لیزر، محکم تر ساخته و توانستیم پل ارتباطی مناسبی را میان صنعت و دانشگاه ایجاد کنیم.

همین ویژگی، منجر به پیشرفت سریع شرکت شد و باعث افزایش توانایی مجموعه برای حل مشکلات موجود در صنعت در حوزه لیزر گردید.شرکت طرح و تکامل، از اواخر دهه 80 ، در صنعت لیزر به عنوان یک شرکت دانش بنیان فعالیت داشته است …

راه های ارتباطی 
Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019

تلفن تماس :03195018620

فکس : 03195018620 – داخلی 120

ایمیل : info@ttmc.co.ir

آدرس :اصفهان – منطقه صنعتی دولت آباد – بلوار امام خمینی – خیابان سپاهان (12) – پلاک 72

logo-samandehi